מידע על ציוד ריגול

מחבר:

 

 

 

לאחרונה נחשפנו למספר מקרים בהם ציוד ריגול של מדינת ישראל בלבנון נחשף על ידי החיזבאללה. זה בדרך כלל מן משדר מקלט, כנראה רב עוצמה, שמוסווה בתור סלע המשתלב היטב בסביבה, ומבצע עבודות האזנה לאויב. כשמשווים את זה לגאדג'טים של ג'יימס בונד מבינים עד כמה עולם הריגול מורכב יותר, וזוהר פחות מאשר בסרטים של הוליווד. עולם הריגול מתבסס למעשה על שני אלמנטים מרכזיים: אנשים הנקראים מרגלים, ותפקידם הוא להתחבר למקורות מידע בקרב האויב. אנשים אלה צריכים להיות בעלי תכונות אופי מאוד מסויימות כמו יכולת התחברות מהירה, יכולת שכנוע והנהגה, אומץ רב, ויכולת התמודדות עם לחץ, הרבה מעבר לזה שנדרש בדרישות עבודה סטנדרטיות. האלמנט השני הוא אמצעים טכנולוגיים שתפקידם להאזין ולצפות לאויב ללא ידיעתו. אמצעים אלה מאפשרים לגורם המרגל לדעת את כל הנעשה בתוך ארגוני האויב עד הפרטים הקטנים של שיחות טלפון, לבנות תמונת מצב של האויב ולהיות ערוך לכל סיטואציה עתידית.

לדעת הכל על כולם

לעיתים די קרובות יש לומר, אנו עדים בישראל למצבים בהם צה"ל יודע בדיוק מה עושה האויב. הוא יודע מי נוסע באיזו מכונית, עם מי ומתי, הוא יודע היכן מוסתרים כל כלי הנשק של האויב, והיכן הם מיוצרים, הוא יודע מתי יוצאת שיירה של נשק במדינה הרחוקה מישראל אלפי קילומטרים, או על גבי ספינה המפליגה בלב הים, והוא יודע עוד פרטים רבים שלא תמיד ברור לנו איך הוא יכול לדעת. התשובה היא כמובן ציוד ריגול מתקדם.

ציוד פשוט שמופעל בצורה מתוחכמת

הציוד הזה לא דומה בשום דבר למכוניות המדברות, או לעטים שהופכים לרובי סער של ג'יימס בונד. מדובר בציוד בעל יכולות אינטואיטיביות להקשיב ולצפות לאויב, זה כל מה שמרגל טוב צריך, להקשיב ולצפות. בעזרת ציוד מסוג זה שכולל משדרים, מקלטים, מצלמות נסתרות, מיקרופונים סמויים, אנטנות גדולות וכמובן מערכים טכנולוגיים שלמים של פריצה ופענוח לרשתות תקשורת, יכול המרגל להשיג את המידע הנדרש לו. לאמיתו של דבר אפשר היום בחיפוש פשוט באינטרנט להיחשף לשורה ארוכה של אמצעים ופרטי ציוד ריגול, כולל תמונות והסברי עומק.